CERN ihalelerine bilgisayar firmaları katılabilir

TOBB-CERN organizasyonu CERN bünyesinde yer alan departmanların teknik sunumları ile Satın Alma Grubunun ihale ve alımlar hakkında bilgilendirme yapacağı konferans 5 Ekim 2015 tarihinde 13: 00 18: 00 saatlerinde yapılacaktır.

Sayın Üyelerimiz,

Türkiye’nin de CERN Üyeliği dolayısıyla bilgisayar ihalelerine katılabileceksimiz.

5 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşmesi planlanan TOBB-CERN organizasyonu ile ilgili detayları sizlere aktarmak isteriz.

CERN

1954 yılında 12 ülkenin katılımıyla kurulmuş olan ve Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi anlamına gelen CERN, İsviçre ve Fransa sınırında yer alan dünyanın en büyük parçacık fiziği laboratuarıdır.

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) CERN ile ilgili ülkemizde yürütülen faaliyetleri koordine etmek, bilimsel faaliyetlere katılmak, ülkemize yürütülen çalışmlara mali destek sağlamak ve CERN çalışmalarında ülkemizi temsil etmek üzere görevlendirilmiştir.

Mayıs 2015 te Ülkemiz CERN e Ortak Üyeliği gerçekleşmiştir. Günümüzde 21 tam üyesi ile Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 4 ortak üyeye ulaşmıştır.

Ülkemizin Ortak Üye olması ile:

Türk firmalarımız CERN de açılan ihalelere katılabilecek, Türk iş profesyonellerimiz ve bilim insanlarımız CERN de kadrolu çalışabileceklerdir.

1 milyar İsviçre frangı (CHF) aşan yıllık bütçesi ve ortalama 550 milyon CHF mal ve hizmet alımlarının gerçekleştiği Cern, firmalarımız için de yeni bir pazar oluşturmaktadır.

Ülkemizin yüksek teknolojili üretim AR- Ge faaliyetlerinde de bir ivme kazanması beklemektedir.

TOBB-CERN organizasyonu CERN bünyesinde yer alan departmanların teknik sunumları ile Satın Alma Grubunun ihale ve alımlar hakkında bilgilendirme yapacağı konferans 5 Ekim 2015 tarihinde 13: 00 18: 00 saatlerinde yapılacaktır.

 Adres: TOBB İkizkuleler konferans salonu Dumlupınar Bulv. No: 252 Çankaya /Ankara’da gerçekleşecektir.

Kayıt için www.tobb.org.tr/cernkayit

TOBB Cern irtibat ofisi 0312 218 20 39 mail: cern@tobb.org.tr

Depertmanlar;

  • Fizik Departmanı
  • Işın ve Hızlandırıcı Departmanı
  • Mühendislik Departmanı
  • Altyapı Servisleri Departmanı
  • Bilgi Hizmetleri Departmanı
  • Teknoloji Departman
  • Teknoloji Transfer Ofisi
  • Finans ve Satın Alma Departmanı

Biyesam ile ilgili duyurular, haberler ve çalışmaları takip etmek ve bilgi paylaşımında bulunmak için sizleri de dahil ettiğimiz, Biyesam Google groups üyeliğinizi aktifleştirmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

BİYESAM

Bilişim,internet ve Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği

İstanbul Teknokenti İstanbul Üniversitesi

Argem Binası Ofis No: Z01 Avcılar/ İSTANBUL

Tel:   0530 936 39 88

Faks: 0212 855 62 28

Diğer Yazılar

BİYESAM YÖNETİM KURULU TOPLANTISI 19 ARALIK 2015

Yönetim kurulumuz 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanununda değişiklik yapılması önerilerine kanun değişikliği önerisi olarak, bilgisayar programlarının tescili isteğe bağlı olmalı maddesinin yerine “bilgisayar programlarının tescili mecburi ols BİYESAM

Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojisi Projeleri Hazır

2009-2011 DÖNEMİ YATIRIM PROGRAMI HAZIRLAMA REHBERİ (Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojisi Yatırım Projelerine İlişkin Hususlar) Bilgi ve İletişim Teknolojisi Yatırımları 79. Bilgi toplumuna geçiş sürecinin hızlandırılması, ekonomide etkinliğin ve verimliliğin

BİYESAM YÖNETİM KURULU TOPLANTISI 28 KASIM 2015

Başkan Ataman Yıldırım,Telif Hakları Müdürü. Ali Atlıhan’ı Ankara’da ziyaret edecek. BİYESAM Yönetim Kurulu     TOPLANTI NOTU Tarih                             : 28 KASIM 2015 Saat 09: 00 – 12: 00 Yönetim Kurulu Başkanı       :  Hasan